Treeningud – iseseisvalt ja üksinda

Tänapäeval on treenimiseks lõputul hulgal erinevaid võimalusi. Sellegi poolest oleme üldiselt harjunud käima treeningutes ikka mõnes spordiklubis – kas siis iseseisvalt jõusaalis, mõnes rühmatreeningus või grupikesi mõnes ühistreeningus. Seeda on igati normaalne, kui trenniarmastajad jäävad hetkeks täitsa nõutuks, kuidas oma treeningud ümber korraldada, kui spordiklubidesse ei saagi. Nii on ka praeguse pandeemia ajal, kui ükski jõusaalihunt spordiklubide uksest sisse ei pääse. Küll aga ei tasu meelt heita, sest ka omal käes treenimiseks on meil variante rohkem kui küll.

1. Treeningud vabas õhus

Praegu on ideaalne võimalus veeta rohkem aega vabas õhus, nautida kevadilmasid ning anda kehale vajalikku koormust. Kui kodus treeningvahendeid pole, siis jalutamist ega jooksmist see ei sega. Samuti on paljudes Eestimaa paikades avatud välijõusaalid, kus on võimalik ka jõutreeningut vabas õhus teha. Tallinnas asuvad välijõusaalid leiab kõik näiteks sellelt kaardilt.

Kui kodus on ka erinevaid treeningvahendeid, siis kindlasti ei tasu jätta neid nurka tolmu koguma ja tasub nende abil oma treeninguid mitmekesistada. Saa sõbraks oma jalgratta, rulluiskude, rula ja tõukerattaga. Kui ilmad veelgi kevadisemaks lähevad, võid õue võtta kaasa ka oma treeningmati ja teha tavapärased jõuharjutused hoopis muruplatsil. Ka joogat saab edukalt teha õues.

2. Videotreeningute keskkonnad

Iga päev õue ei jõua ja mõni päev ei taha sinna ka minna, kui ilm on näiteks kehv. Ent sellegi poolest ei peaks trenn jääma tegemata. Siis tasub appi võtta kõiksugused treeningud netiavarustes. Võib vast isegi öelda, et tänu jõusaalide sulgemisele on selliseid keskkondasid avatud oodatust rohkem ja nii võib ilma takistusteta jälgida iga päev uut treeningkava.

Eestis on vaieldamatult tuntuim treeningkeskkond MyFitnessi loodud NetFit. Lisaks erinevatele videotreeningutele on NetFitis olemas ka iganädalane LIVE treeningute programm ja äsja lisandus ka loengute sari. Alternatiivina leiab igaüks endale meelepärase treeningu globaalselt kõlapinda leidnud LesMills treeningute veebist. LesMillsi treeningud on tuntud kogu maailmas ning saadaval ka paljudes Eesti spordiklubides, seega kui uut treeningstiili proovida ei soovi, siis saad jätkata oma vanade lemmikutega.

Erinevaid videotreeningute keskkondasid on tegelikult palju. Kohalike keskkondade seast leiab näiteks Hopa TV ja treenikodus.ee.

3. Treenerite videotreeningud

Lisaks trennifanaatikutele tunnevad treeningutest puudust ka treenerid. Selleks et hoida iseennast vormis ja pakkuda ka oma hoolealustele jätkuvalt juhendamist, on paljud treenerid koostanud treeningkavad ja viinud need veebi.

Golden Club on kokku kogunud enda treenerite videod, et klientidel oleks lihtne ühest kohast leida kogu materjal. Saadaval on näiteks Egle Eller-Nabi, Mirjam Lehismetsa ja Simone Viidase treeningud. Videod on jaotatud vastavalt treenitavale kehaosale, seega on ka paljude videote hulgas navigeerimine tehtud lihtsamast lihtsamaks.

Nende videote boonuseks on see, et kuna treenerid on samuti kodustes tingimustes sunnitud viibima, siis paljudes videotes on kasutusel just kodused treeningvahendid. Nii ei jää ükski treening tegemata vahendite puudumise tõttu.

4. Youtube

Youtube on vist meie aja üks väärtuslikumaid infoallikaid. Kuna keskkond toob kokku inimesi kõikjalt maailmast, siis midagi meelepärast leiab tõesti igaüks. Nii on palju sisu loodud ka just trennifännidele. Näiteks sisestades otsingulahtrisse märksõna “videotreening”, leiab treeningvideosid Reval-Sport Spordiklubi, Tallinna Mõõga ja Fitlapi poolt. Inglisekeelsete otsingufraasidena tasub proovida näiteks “video training”, “home exercise” ja “home training”.

5. Nutirakendused

Suurel osal meist on olemas mõni nutiseade. Tänapäeval on mitmed treeningprogrammid viidud just nutiseadmetesse ning muudetud lihtsalt järgitavateks väljakutseteks. Treeningrakendused aitavad lisaks konkreetse treeningu jälgimisele hoida silma peal ka oma progressil. Nii on kogu sinu treeningplaan alati seadmes kättesaadav ja kasutades teavitusi, ei lähe kunagi ükski treening ka meelest ära. Loetelu parimatest treeningrakendustest leiab siit.

Kindlasti ei saa selle loeteluga otsa treeningud ja variante on veel. Kogu kasvõi ideid oma lapselt ja uuri, mida tehakse tänapäeval kehalise kasvatuse tundides. Või meenuta neid legendaarseid harjutusi, mida sai kunagi ise kooli ajal tundides tehtud.

Võimalused on piiritud, seega ükski treening ei saa jääda ideede puuduse taha! Ja kui juba treeningu ette võtad, siis haara kaasa ka Fat Burner. Nii saad jätkata oma efektiivsete treeningutega olenemata, kus ja millal seda teed.

Mõnusaid treeninguid!